Seznamte se s našimi klienty

Jak funguje fotovoltaika v praxi

Procházkovi

Procházkovi budou platit za elektřinu jen pár stovek za rok

Procházkovi si pořídili novostavbu po kolaudaci. Dům je kompletně vystrojen chytrou elektroinstalací Loxone pro ovládání topení, osvětlení, žaluzií a zabezpečení domu.

Na střechu byly instalovány panely EXE Solar s výkonem 370 Wp. Celkový instalovaný výkon fotovoltaiky je 4,5 kWp. Pro maximální energetiskou samostanost byla zvolena fotovoltaika BATERIE MAXI s baterií 10,2 kWh . 

Elektrárna obsahuje zálohu při výpadku sítě

Karmazínovi

Karmazínovi šetří až 27 000 Kč/rok

Pan a paní Karmazínovi si pořídili nízkoenergetický bungalov, který je plně elektrifikovaný. Byly zvoleny celočerné panely EXE Solar, aby dokonale ladily s designem domu. 

Jelikož spotřeba domu je více jak 5,5 MWh/rok byla zvolena fotovoltaika o výkonu  5,4 kWp a kapacitě baterie 7,6 kWh . 

Elektrárna obsahuje i zálohu při výpadku sítě. Karmazínovi tak mohou topit, svítit a sledovat televizi i když vypadne proud. 

Pan Martinů

Pan Martinů šetří až 18 000 Kč/rok

Pan Martinů má rodinný dům se střechou natočenou na jih. Fotovoltaika se tak nabízela jako ideální zdroj vlastní energie.

Protože na střeše jsou dva komíny a vikýř, které by mohly panelům stínit, věnovali jsme velkou pozornost rozložení panelů. Pan Martinů zvolil celočerné panely EXE Solar a vzhledem ke spotřebě domu těsně nad 6 MWh/rok také třífázovou fotovoltaiku s výkonem 4,8 kWp a baterií o kapacitě 5,7 kWh.

Pan Martinů požadoval maximální komfort, a proto elektrárna obsahuje i rozvaděč zálohy při výpadku sítě.

Dvořákovi

Dvořákovi šetří až 10 000 Kč/rok

Dvořákovi mají bungalov s velmi malou střechou, proto jsme panely nainstalovali na východní i západní část střechy.

Vzhledem k tomu, že okolní budovy na střechu ráno a večer stíní, namontovali jsme k panelům výkonové optimizéry od společnosti SolarEdge, které negativní vliv stínění výrazně eliminují.    

Dvořákovi se rozhodli pro celočerné panely EXE Solar. A vzhledem ke spotřebě domu kolem 5 MWh/rok zvolili jednofázovou fotovoltaiku BATERIE MINI PREMIUM o výkonu 4,5 kWp a s baterií o kapacitě 5,8 kWh.

Peřinovi

Peřinovi šetří až 22 000 Kč/rok

Peřinovi mají velký rodinný dům se spotřebou nad 10 MWh/rok a s plechovou falcovou střechou natočenou na jihovýchod.

V domě mají také velké akumulační nádrže ke kotli na dřevo. Proto jsme jako součást fotovoltaiky nainstalovali také regulátor pro uložení přebytků do těchto aku nádrží.
Peřinovi si vybrali celočerné panely EXE Solar, které na šedou střechu výborně padnou. A ladí tak s celkovým designem domu. Z naší fotovoltaiky si vybrali kompaktní elektrárnu o výkonu 7 kWp a s baterií o velké kapacitě 9 kWh.

Pan Rychnovský 

Pan Rychnovský šetří až 18 000 Kč/rok

Pan Rychnovský má velký rodinný dům se spotřebou nad 10 MWh/rok s rovnou střechou natočenou na jih. 

 

Panely jsme namontovali na nosnou konstrukci, na které je betonová dlažba.
Pan Rychnovský sáhl po celočerných panelech EXE Solar a kompaktní elektrárně s výkonem 5,1 kWp a s baterií o velké kapacitě 12,6 kWh.

Pan Lankaš 

Pan Lankaš šetří až 30 000 Kč/rok

Pan Lankaš bydlí ve velkém srubu s šikmou střechou natočenou na jih. A protože střecha srubu je černá, byly pro něj jasnou volbou celočerné panely EXE Solar.


Pan Lankaš se rozhodl využít fotovoltaický systém s výkonem 9,8 kWp a s baterií BYD o velké kapacitě 12,4 kWh.

Pan Nohel 

Pan Nohel šetří až 18 000 Kč/rok

Rodinný dům směřuje hřebenem ve směru sever-jih. Abychom umožnili vyrábět proud po celý den, nainstalovali jsme panely na východní i západní stranu střechy.

 

Pan Nohel si zvolil panely s černým rámem od AEG a fotovoltaický systém s výkonem 5,7 kWp a s baterií, která má kapacitu 9 kWh.